Albumler
418 Görüntülenme 0 yorumlar

Ümit Sayın – Kendiliğinden Albümü

by on 29 Kasım 2013
Detaylar
 
Tür
Yıl
 

Ümit Sayın‘dan bir ‘olgunluk dönemi’ albümü.

9 yıldır solo albüm yapmayan ve en son 2011’de çıkardığı söz-müzik:ümit sayın isimli düet albümüyle karşımıza çıkan Ümit Sayın ‘kendiliğinden’ isimli yeni solo albümüyle dinleyici karşısına çıkıyor.

Bir çok ilklerin yaşandığı albümde;sanatçı albümünü kendi firması ÜMİTS ‘ten çıkartmış aynı zamanda ilk defa bir albümün yapımcılığını ve prodüktörlüğünü de üstlenmiştir.

‘Kendiliğinden’ albümü 4 yıl ön hazırlık ve 10 aylık stüdyo çalışması sonucunda meydana getirilmiş ve Ümit Sayın’ın ilk akustik albümü olma özelliğini de taşımaktadır.

Albümde 10 yeni şarkı mevcut olup ,tüm şarkılar Ümit Sayın’a aittir.

Şarkılar yaratım sürecine göre sıralanmış ve şarkı aralarına koyulan efektlerle birbirine bağlanmış ve zenginleştirilmiştir.Efektlerin bu şekilde kullanımı açısından bu da Türkiye’de bir ilktir.

Sanatçının 2004-2007 yılları arasında ürettiği şarkılardan oluşan albüm, dinleyiciye ‘3 yıl süren 1 gün’ hissiyatıyla sunulmuştur. Dinleyici; efektlerle, sanatçının yaşadığı ruhsal iniş-çıkışları daha yakinen duyumsayacaktır.

Sanatçı bu durumu şu sözleriyle özetlemiştir: “kendiliğinden albümü; acı,delilik ve ölüm girdabından umutla ,sabırla,zamanla ve Allah’a sarılarak kurtuluşun hikayesidir.” Kendiliğinde albümü;Türkiye’de üretilen modern türk müziğine, yeni bir bakış açısı,sağlam bir nefes ve uzun vadeli -dinlenebilir müzik- lezzeti katacaktır.

Klip Bilgileri:

Albümün ilk klibi hikayenin de başlangıcı olan ‘Biz Kopamayız’ isimli şarkıya çekilmiştir.Yönetmenliğini Koray Kasap’ ın üstlendiği klibin çekimleri,tam da albümün ismi gibi ‘kendiliğinden’ oluşan bir doğa şahaseri Kapadokya’mızda yapılmıştır.Klip,izleyiciye görsel bir sonbahar şöleni sunmaktadır.

Sanatçı bu klip için, “ilk defa bir klibimde kendimi sevdim” demiştir.

Albümdeki Eserler

 1. Biz Kopamayız
 2. Bana Ne Oldu
 3. B.V.K. İntro
 4. Biri Var Kalbinde
 5. B.Z.C. intro
 6. Bir Zamanlar Caddesi
 7. İster İster İntro
 8. İster İster
 9. Takılma Orj. Versiyon
 10. Hep Senin Yüzünden
 11. Canım Ne İsterse Yaparım
 12. Bir Yolunu Bulamadım
 13. Deli İntro
 14. Deli

ümit sayın kendiliğinden 2

Editör Puanı
 
Albüm İçeriği
5.0

Editör Puanı
5.0

Puanla
Ziyaretçi Puanı
 
Albüm İçeriği

Ziyaretçi Puanı

Bunu Oyladınız

İlk yorumlayan siz olun!
 
Yorum Bırakın »

 

Yorum Bırakın 

Albüm İçeriği